Christina Aguilera

23. října 2006 v 17:15 | D+B+L |  Zpěváci a zpěvačky


Celé jméno: Christina Maria Aguilera
Místo narození: Staten Island, New York, USA
Narozená: 18. prosince 1980
Národnost: irka, ekvádorka a němka
Barva vlasů: Přírodně špinavá blondýna. V současnosti platinová blondýna.
Barva očí: Přírodně modná.
Bydliště: Wexford, Pennsylvania, USA
Současné bydliště: Beverly Hills, California, USA
Minulá bydliště: Japonsko, New York, Texas, New Jersey
Rodiče: Jim Kearns (nevlastní otec) & Shelly Kearns
Sourozenci: Rachel Aguilera, Michael Kearns, Stephanie Kearns a Casey Kearns
Nej zpěvačka: Etta James, Madonna, Janet Jackson, Whitney Houston, Mariah Carey
Nej film: The Sound Of Music
Nej Disney postavička: Mulan a Malá Mořská Víla
Nej sport: Basket
Nej jídlo: Fastfoody (Hamburger a hranolky)
Nej barvy: tyrkysová, purpurová a růžová
Nej videohra: Mario Party ŽIVOTOPIS Před svými 21. narozeninami Christina získala za prodej svých CD platinové desky, tři ceny Grammy a prodej desky Stripped dosáhla okolo 20 milionů kopií.

Christina se narodila 18. prosince 1980, Staten Island, New York. V dětství se často se svou rodinou, otcem Fausto, profesionálním vojákem z Ekvádoru a matkou houslistkou Shelly z Irska, stěhovala např. do Wexfordu a Pennsylvanie. Poté, co Christina "dostala" sestřičku Rachel, se jejich rodiče roku 1986 rozešli. Poté co se matka znovu provdala, rodina se rozšířila o sourozence Casey, Roberta Michaela a Stephanie. Kontakt s otcem Chris ale ani po rozvodu nevyhledávala. V dětství ji bil stejně jako její matku.

Christina začala vystupovat už v šesti letech na různých školních akcích. Na regionální talentový konkurs pro syndikální show provozovanou Edem McMahonem, Star Search sice neuspěla, ale tato zkušenost jí dodala sebedůvěru a zkušenosti s veřejným vystupováním. V deseti zpívala hymnu pro Pittsburgh Steelers. Ve 12 letech nastal zlom v její kariéře, když v Mickey Mouse Clubu vystupovala po boku dalších budoucích hvězd jako Britney Spears, J.C. a Justina z 'N Sync. Úspěšné dva roky působení v této show přineslo Christině mimo zkušeností hlavně bolest při návratu zpět do školy. Po mnoha incidentech se spolužáky byla nucena změnit školu. Podobných problémů se však zbavila díky soukromému učiteli a úplně si dokončila střední vzdělání...

V době působení v Mickeyho Clubu natočila Chris společně s Keizo Nakanishi svou první nahrávku "All I Wanna Do". Když polečnost Walta Disneyho natáčela celovečerní snímek Mulan, usilovně hledala interpretku výrazného hlasu, která by nazpívala úvodní skladbu "Reflection". Po dlouhém a náročném konkurzu padla do 48 hodin volba na tehdy právě začínající zpěvačku Christinu. Bylo to vůbec poprvé, kdy společnost svěřila roli dosud neznámému hlasu i jménu. Posléze však všichni s úžasem zjistili, že jejich rozhodnutí bylo více než správné. Skladba se stala v létě 1998 hitem. Ten samý týden získala nahrávací smlouvu u RCA a konečně vydala své debutové album.

Prvním velkým hitem se stala skladba "Genie In A Bottle", kterého se prodalo v roce 1999 okolo 2 milionů a jeho španělská verze "Genio Atrapado" ji pomohlo i na latinském trhu. Tento rok se vydala na turné s TLC, později jako předskokan Destiny's Child. Mezitím se debitového alba Christina Aguilera, na němž ukázala sílu a rozsah svého hlasu, prodalo jen v USA přes 8 miliónu kopií. Zároveň jí pomohlo získat velmi váženou cenu Grammy za Nejlepší novou umělkyni. Cenu očekávala její největší konkurentka Britney Spears, ale Akademie jednoznačně ukázala, kdo je lepší zpěvačka. Christina byla šokovaná a mile překvapená. Následující rok získala svou druhou cenu Grammy, tentokrát z Latin Recording Academy, za její španělskou verzi "Mi Reflejo". I ostatní singly "What A Girl Wants" a "Come On Over Baby" dosáhly vrchoů hudebních žebříčků v roce 2000. Již tento rok vydala další platinové album "My Kind Of Christmas", sbírku svátečních písní.

Za nedlouho se vrátila zpět do nahrávacího studia a nahrála duet se svým oblíbeným zpěvákem a nyní kamarádem Ricky Martinem "Nobody Wants To Be Lonely". Christininy právní zástupci se v tomto období snažili zamezit vydání demo nahrávek, které nahrála Christina o několik let dříve. Její soudní bitva byla neúspěšná a Warlock Records vydalo proti jejich námitkám album "Just Be Free" v roce 2001.

Zatímco kritici uznávali její úchvatné hlasové schopnosti, obzvláště ve srovnání s Britney Spears, sexuální a provokativní image v tomto roce vyvolávala skandály nejen díky videu k singlu "Lady Marmalade", píseň k filmu Moulin Rouge. Kam se poděla ta hodná holčička s "Genie In A Bottle"?? Časopisu Allure řekla Chris : "Všichni říkali nedělej ze sebe "Lady Marmalade", není to pro tebe vhodné! Ale já to chtěla udělat. Holky, Pink, Lil'l Kim, Mya a Missy Elliott, byly ohromné na spolupráci, jako byla tahle. Když natočíš video pro film jako je Moulin Rouge, jedná se nevěstinec a proto musíš ukazovat lehce erotické kostýmy. Miluji vrušení!!" O rok později Aguilera vyhrála svou třetí cenu Grammy za Nejlepší popovou spolupráci k "Lady Marmalade".

V tomto roce také dotvářela své "pravé" první a osobní album "Stripped" s pomocí producentky Lindy Perry. "Když jsem nahrávala "Genie In A Bottle", bylo mi sladkých 17. Musela jsem dělat to, co chtěli producenti. Tomu je už ale dost!!" Řekla Christina při natáčení pořadu pro MTV Diary. "Album je mnohem emocionálnější a agresivnější, pro mě, pro mé srdce, jsem musela odhodit masku náctileté popařky," a proto album "Stripped" je její první vlastní deska. Toto období bylo nejen pro Chris zlomovým. Stala se novým člověkem, novou osobou, už si mohla žít podle svého a nemusela se řídit pokyny producentů. Svou proměnu nám ukázala singlem "Dirrty". Svůj návrat na hudební pole potvrdila baladickou skladbou "Beautiful", za kterou sbírá různá ocenění až do dneška. Dalšími úspěšnými singly z alba "Stripped" se staly "Fighter", "Can't Hold Us Down" a "The Voice Within".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama