Cesta za pokladem

4.díl-Sklamání

7. září 2007 v 17:55 | Sněženka
Jejej....nějak jsem zapomněla na naši povídku se Sněženkouxo)ale naštěstí jsem si vzpomněla vi kdo jí čtete jí tady máte:o)
Tak je tu další den. No možná jsem si mohla dát víc záležet , ale já píšu tak jakou mám náladu tak se to snad bude líbit:-)
Naši hadi jsou velice spokojeni zatím si vedou velmi dobře mají všechny kusy mapy. Vedoucí uznali že by mohli udělat volný den alespoň pořádně připravý další tůry.
Jana byla ráda konečně se nebude honit za kouskama mapy a trochu se seznámí s lidmy z ostatních družstev.
Michal jeden s kluků od Medvědů byl zrovna venku a odpočíval a Jana si řekla že si přisedne.
,,Ahoj, já jsem Jana"
,, čau já Michal"
,, co ty tady takle sám?"
,, dávám si oddech co potřebuješ...?" řekl nepříjemně Michal
,, No tak promiň já tě nebudu otravovat, chtěla jsem jen pokecat!" odvětila Jana a zvedala se
Jana byla trochu naivní, ale velmi hodná. Bohužel Michal ten byl pěkný kvítko a hned ho napadlo proč toho nevyužít když už k němu přišla nějaká holka od hadů!
,,ne tak počkej rád s tebou pokecám"umál se konečně Michal i když se musel přetvařovat.
,,Jo tak to je super"
Kecali spolu dlouho až jí Michal pozval k nim na chatku kde zrovna nikdo nebyl. Jana byla celá unešená tím jak k ní je Michal milej patřil v táboře mezi nejhezčí kluky. On toho, ale využil posadil jí na postel sednul si vedle ní a zeptal se jak si vedou ve zbírání mapy.
Jana ovšem bezmyšlenkovitě odpověděla že mají zatím všechny části i tu malinkou kterou dostali jako bonus. Michal z ní ještě milími pohledy a dotyky tahal kde je mají skovaný až Jana povolila a prozradila že jsou v Jachymově skříni v černé mikyně.

Ještě hodinu tam byly a pak odešla do své chatky. Večerka byla za deset minut a tak rychle Sáře vyprávěla co kdes dělala, ale o tom že prozradila kde mají svoje kusy mapy neřekla.
Příští den ráno se Jáchym probudil dříve než ostatní a tak se šel ven vyvětrat vzal si na sebe svou černou mykynu, vyšel ven a chtěl se podívat na kousky mapy.
,,kde jsou sakra!" říkal si nejdřív v duchu pro sebe. Když ani na třetí pokus v mykině nic nenašel rozeběhl se do chatky a začal prohrabávat skřín. Nikde nebyly. Běžel k holkám na pokoj brobudil je a hned se ptal jestly je nebrali.

,,Jachyme sakra co to plácáš mi nic nebraly" ospale řekla Sára, ale Jana se zarazila hned si spoměla na to jak včera říkala Michalovi kde jsou. Vztala s postele a běžela ven.
,,Jano kam běžíš?" volal na ní Jachym, ale nešel za ní. Jana běžela k Michalovi do chatky vrazila tam a viděla ležet nějaké kousky mapy na nočním stolku doufala že to nejsou jejich. Vzala je a zjistila že to jsou ony. Probudila Michala, kterýmu to bylo hned taky jasný.
Pro nikoho to dopadlo dobře a pro nikoho špatně. Jana ale i přez to že by měla být ráda že se kousky mapy našly byla úplně vyřízená a bylo jí líto že takle sklamala nevěděla jestly by to měla kamarádům říct nebo ne.

3.díl-Děd Vševěd

12. srpna 2007 v 18:48 | dajdanek
Budíček!!!Vstávejte všichni!!!Ozývá se ráno v 7:00..."Všichni na rozcvičku"...Sára,Jáchym a Jana ač se jim mooc nechtělo vyběhli jako první z chatek.Při rozcvičce se všichni dozvěděli co se bude dneska celý den jít.Normálně se to všichni dozví až téměř před úkolem,ale teď se dozvěděli,že budou hledat poklad celý den.Dneska měla všechna družstva najít děda vševěda,aby jim pověděl kde je další kousek mapy k pokladu.Všichni věděli že cesta k dědovi vševědovi bude náročná,protože jak najít děda vševěda nikdo nevěděl?!Vedoucí zadali všem skupinám směr kudy mají jít.Lépe řečeno všechny skupiny měli jít po šipkách nakreslených na zemi a také že se po nich všichni vydali.
Po šipkách už šli (no šli...spíš běželi) 20 min. Naši hadi si udělali nad všema náskok takže byli zatim první.Když v tom šipky skončili...Na zemi byli pouze 4 kousky obálek.Tedy každá obálka pro jednu skupinu.Hadi obálku otevřeli a uviděli tučně napsáno " WJ TXWLR CXQXCX UNBJ SBXD BTJUH. BTJUH BN SVNWDSR MAJLR J E CNLQ BRMUR MNM EBNENM!
A=R"
Je to šifra kterou každá skupina musí rozluštit,aby se dostali dál.Mezitím k těmto obálkám doběhli už i další skupiny.Všichni důmali jak by mohli šifru rozluštit.Zatímco hadi pořáád luštili a luštili Štíři už měli vyluštěno a běželi dál.Zachvilku měli vyluštěno i Medvědi a zůstali tam jenom Hadi a Lvi.Najednou Jáchyma napadl klíč k této šifře:))V šifře bylo napsáno Na konci tohoto lesa jsou skály.Skály se jmenují Dračí a v těch sídlí Děd Vševěd. (P.S.šifra funguje skuste na klíč taky přijít....poradim vám hodně velkou roli v tom hraje A=R)
Medvědi tam stále ještě zůstali a řešili šifru.Hadi běželi dál za dědou vševědou.doběhli až k zmiňovaným skalám kde hledali Dědu Vševědu.Prolejzali různě skály a Děda Vševěda nikde...až najednou slyšeli takový podivný hlas.Běželi za tím hlasem až doběhli k Dědu Vševědu.
"Vítejte" řekl."Co byjste odemě potřebovali"?Jana odpověděla: "Dobrý jsme,přišli jsme k vám, protože jsme se doslechli, že víte kde je další část mapy k pokladu."......"Ano...to vím"odpověděl Děd."A mohl by jste nám to říct" tázala se Sára."Ano to mohl,ale něco za něco!Vy mi nejdříve přinesete živou a mrtvou vodu a já odpovím kde najdete kus mapy a že jste to vy (těm předcházejícím jsem to neřekl,protože se ke mně nechovali s úctou) řeknu vám, že pro tyto vody nemusíte chodit daleko." "Mooc vám děkujeme:)))"
Hadi hledali okolo Dračích skal a pořád nic nemohli najít hledali hodinu,dvě,ále potom jáchym zahlédl 2 malé lahvičky plné jakých si vod.To je určitě živá a mrtvá voda.Rychle to běželi donést Dědu Vševědu,který uznal, že je to živá a mrtvá voda."Nyní vám řeknu kde najdete další kus mapy za pokladem.Další kus najdete u vás v táoe hned u vašeho totemu." "Eště jednou mooc děkujeme,nashledanou"
Pokračování příště...!!

2.díl-Nalezená mapa

12. srpna 2007 v 18:46 | Sněženka
V každém družstvu bylo 10 lidí. Po večeři se šli umejt a pak spát, docela je zajímalo jak to bude všechno probíhat, družstvo medvědů se skládalo ze samích podlých dětí už minulej rok snima byli potíže.
Příští den ráno je hned první soutěž kterou nazvali "nalezená mapa".
Ráno se v 7:00 všichni probudili, nasnídali atd.. a šli na louku kde byl sraz. Vedoucí jim zdělili informace...
"jestliže chcete najít poklad potřebujete získat mapu, která je pečlivě skovaná, ale na to aby jste ji našli máte pouhých 10 min...pokaždé vyšleme jednoho z vašeho družstva který jí bude hledat, když ani jeden z družstev nenajde půjdou další, ale POZOR aby jste si nemysleli, že to nemá cenu mapu hledat jelikož ti co jí nanejdou jí pak dostanou od nás tak družstvo co jí najde první, získá 10 bodů! Tak se snažte hodně štěstí!
Po zdlouhavém projevu jednoho z vedoucích se družstva sešla v jedné chatce a domluvili se jak budou hledat.
O hodinu později se opět sešli venku a Sára zahlédla Michala z družstva medvědů jak brouzdá po lese kde měl být ukrytý poklad hned se za ní rozběhla.
,,co tu jako děláš?" vyjela na něj Sára
,,co by šel jsem na záchod, jako kdyby jsi nevěděla jaký tu maj hrozný záchody, to nemůžu snad?" řekl klidně Michal
,,seš tak ulhanej" řekla naštvaně, ale pravdivě Sára
Družstva už byla připravena a mohlo se začít z každého vystoupil jeden...od hadů šla první Sára.
,,tři-dva-jena !STAR!" odstartoval to jeden z vedoucích!
10 min plynulo pomalu každý byl nervozní jelikož nevěděli co se v lese dějě. Po 10 min. vedoucí zapískal aby se všichni 4 vrátili zpátky, ale Sára nikde, kde je?? Co se jí stalo? To je podvod! Ozívalo se ze všech stran.
Paní vedoucí se šla podívat do lesa co se stalo.
Když se vrátila se Sárou kolem ramen tak se nikdo nestačil divit Jáchym a Jana k ní hned běželi a odvedli jí do chatky..
,,co se ti stalo?" zeptala se nervozně Jana
,,spadla jsem tam do nějaké díry, vůbec jsem si jí nevšimla byla zakrytá, popravdě to vypadalo jako kdyby to bylo nastražený!" Bylo na ní vydět jak drží slzy není divu muselo jí to bolet a taky jí bylo líto, že to všem zkazila.
Večer byl sraz a vedoucí dětem oznámili že jelikož nikdo nastražil úmyslně past tak mapu a body dostávají Hadi!
Pokračování příště

1.díl-Odjezd na tábor

12. srpna 2007 v 18:45 | dajdanek
Huráá...Konečně jsou tady prázdniny.A hned 1.června pojedeme na tábor, už se zase tšim na Sáru s Jáchymem.Tábor to je nejúžasnější část prázdnin:)Strávím tam totiž 3 tejdny s míma nejlepšíma kamarádama.
2.den 8:00 (odjezd na tábor):Všichni tři kamarádi se sešli na autobusovém nádraží ze kterého měl odjet autobus do Shelbil kde se bude konat tábor.V autobuse si kamarádi sedli vedle sebe, aby si mohli vzdělovat příhody...Po 12-ti hodinách cesty do Shelbil konečně dojeli.Kamarádi si našli chatku ve které budou po celé tři tejdny bydlet.Na zabydlování měli pouhou hodinu,protože ve 22:00 bylo rozdělování do táborových družstev.Tenhle rok byla družstva: Lvi,Hadi,Medvědi a Štíři.Naši kamarádi byli v družstvu hadů.Po celý tábor družstva proti sobě soutěží v jedné celotáborové hře "Cesta za pokladem".Ale kdo zvítězí,co se za celý tábor stane to teď nikdo newí...Pokračování příště!!

Úvod

12. srpna 2007 v 18:43 | dajdanek
Cesta za pokladem je povídka kterou píšeme se Sněženkou.Je to povídka na pokračování...v každém díle se střídáme.Tuto povídku sem psala s www.tadysenuditnebudeme.blog.cz (Sněženkou) a s www.dajdanek.blog.cz .Tenhle blog končím proto bude povídka pokračovat na tomhle blogu...
 
 

Reklama