Filmy

Mumínci

4. března 2007 v 12:17 | dajdanek
Mumínci:o)krásný....koukáte na mumínky??

Happy Feet

16. února 2007 v 11:51 | dajdanek
Koukněte na ňáký ukázky(nejsou česky)z filmu Happy Feet

Postavy z Eragona

7. ledna 2007 v 21:30 | dajdanek
Táákže...tady sou postavy (některé) z filmu Eragon...v normal životě:))
Edward Speleers - Eragon
Jeremy Irons - Brom
John Malkovich - Galbatorix
Djimon Hounsou - Ažihad
Sienna Guillory - Arya
Robert Carlyle - Durza
Garrett Hedlund - Murtagh
Alun Armstrong - Gero
Gary Lewis - Hrothgar
Joss Stone - Angela
Caroline Chikezie - Nasuada
Tamsin Egerton - Katrina
A tady Safira
Kdo ste čet tuhle knížku...představovali ste si postavy trochu jinak??Já ano...třeba Nasuadu a Ažihada sem si představovala jako bělochy... a Angelu jako starou paní...Broma jako fousatýho bílovlasýho pána:D...

O filmu Eragon

7. ledna 2007 v 21:25 | dajdanek
Eragon
Co je psáno na knížce:
Když Eragon najde v lese naleštěný modrý kámen,myslí si,že chudého farmářského chlapce potkalo štěstí,možná za něj koupí maso na zimu pro svou rodinu.Ale když se z kamene vyklube dračí mládě,Eragon si brzy uvědomí,že narazil na odkaz skoro tak starý,jako je samo království.
Jeho prostý život se přes noc roztříští a on je vržen do nového,nebezpečného světa osudu,kouzel a moci.Pouze se starodávným mečem a radami moudrého vypravěče musejí Eragon s dračím mládětem zdolávat nebezpečné situace a odolávat temným silám v Království,kterému vládne král,jehož zlo nezná hranic.
Dokáže Eragon převzít břímě legendárních Dračích jezdců?Osud království možná leží v jeho rukou...
Eragon
Durza
Murtagh
Arya
Safira
Ažihad a Nasuada

Chipa Dale

23. prosince 2006 v 20:43 | dajdanek
Chip a Dale
Text
Správný zásah v tu pravou chvíli má,
když přízrak temný svým rejdům šanci dá..
Tahle príma dvojka slídilů, ta řeší problém tvůj!!

Chi-chi-chi Chip a Dale, zákon hájí,

Chi-chi-chi Chip a Dale, v tomto kraji,

k pravdě si najdou směr a hrají fér,

ve znaku mají dvakrát R.Chi-chi-chi Chip a Dale, zákon hájí

Chi-chi-chi Chip a Dale, v tomto kraji

po stopě vždycky jdou až naleznou

kdo skrývá tajně vinu svou...Chi-chi-chi Chip a Dale, zákon hájí,

Chi-chi-chi Chip a Dale, v tomto kraji,
Chi-chi-chi Chip a Dale!

Titanic

6. listopadu 2006 v 14:35 | D+B+L

Šifra mistra Leonarda

5. listopadu 2006 v 12:41 | D+B+L

Šifra mistra Leonarda

Proslulý symbolog Robert Landgon (Tom Hanks) je jedné noci přivolánObrazek do Louvru k vraždě místního správce, který za sebou zanechal spoustu mystických stop a symbolů. S pomocí policejní kryptoložky Sophie Neveu (Audrey Tautou) začíná odkrývat sérii ohromujících tajemství ukrytých v dílech Leonarda da Vinciho, která neomylně vedou k pradávné organizaci, jejímž cílem je střežit dva tisíce let staré tajemství.

Dvojice dobrodruhů se vydává na vzrušující výpravu napříč Paříží, Londýnem a Skotskem, během níž se zoufale snaží rozluštit záhadnou šifru a přijít na kloub tajemstvím, která mohou otřást samotnými základy lidského bytí.

Premiéra filmu je v Česku naplánována na 18.května 2006.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pravá blondýnka

5. listopadu 2006 v 12:40 | D+B+L

Pravá blondýnka

Elle Woods (Reese Witherspoon) je typická blondýnka! Má všechno: je Obrazekprezidentkou dívčího spolku Hawaiian Tropic, Miss červen ve školním kalendáři, je populární, rozhodně netrpí nedostatkem a především. je obdařena přírodní blond hřívou. Chodí s pohledným spolužákem Warnerem Huntingtonem III. (Matthew Davis), a nepřeje si nic jiného, než být paní Huntingtonovou III. Jenže on má jiné plány: musí studovat Harvard a stát se právníkem! Co s naivní blondýnou! Řekne jí: "Hodlám být senátorem, proto potřebuji Jackie, ne Marilyn". a na studiích si nabalí samozřejmě seriózní tmavovlásku Vivian (Selma Blair). Elle má zlomené srdce, ale jen tak se nevzdá. Přihlásí se také na Harvard a zrovna na práva, jen aby mu dokázala, že to také zvládne. Ona, která se vyzná daleko spíš v módě, společenské rubrice novin a organizaci party než vObrazek teorii státu a práva nebo ve finesách formální logiky. Jenže studium na elitní univerzitě není procházka růžovou alejí. Tam, kde jiní uspějí díky buď asketickému studiu, vrozené genialitě nebo i díky vlivnému tatínkovi, boduje nakonec Elle - ovšem až po mnoha docela pro ni trapných, pro diváky ale úsměvných karambolech - originálně svým přirozeným rozumem, šarmem, nedostatkem zbytečného respektu a schopností vyhmátnout klíčový detail. A v standardních životních situacích se Elle vyzná lépe než kolegové - budoucí intelektuální elita.
Obrazek
Obrazek

Muži v černém

5. listopadu 2006 v 12:37 | D+B+L
Muži v černém
Dělat tuhle práci chce nejen chladnokrevné IQ a bleskové reflexy, aleObrazek také zatraceně dobrý žaludek. Když se totiž do neposlušné potvůrky z vesmíru střelí speciální pistolí, změní se ve zlomku sekundy v odporný sliz, který zaneřádí okolí v okruhu několika metrů. "K" (Tommy Lee Jones), veterán supertajné vládní agentury MiB (Men in Black), která má na starost ostrahu planety Země před vetřelci z vesmíru, by mohl vyprávět. Schopný newyorský polda "J" (Will Smith) by mu nejspíš nevěřil ani slovo, kdyby ovšem jednoho večera na vlastní kůži náhodou nezažil, jaké to je pronásledovat mimozemšťana. Žijí mezi námi a maskují se - vysvětlil "K" - "někdo na ně musí dávat pozor" - dodal a vybral si mladého poldu za svého nového partnera. Právě včas ! Nedaleko New Yorku přistál létající talíř a v něm nejodpornější a nejnaštvanější padouch celého vesmíru. Osud země zase jednou visí na vlásku ...

Manituova bota

5. listopadu 2006 v 12:36 | D+B+L

Manituova bota

ObrazekUvidíte náčelníka hrdých Apačů jak jste ho ještě nikdy neviděli. Zjistíte, proč se nikdy nechlubil svým bratrem. A můžete hádat, co ukrývá ranč jménem "Pudřenka". Náčelník Apačů Abahachi (MICHAEL BULLY HERBIG - Kluci to taky chtěj) a jeho pokrevní bratr Ranger se starají o dodržování míru a spravedlnosti. Potíže nastanou, když si Abahachi vezme od kmene Šošonů půjčku na financování indiánské putyky. Narazí na padoucha Santa Mariu, ten na něj sehraje habaďůru a práskne do bot i s vypůjčenými penězi… Oba odvážné muže pak u Šošonů očerní, ti neváhají ani chvilku a vykopou ze země, pro nedostatek válečných seker, skládací židli. Začíná nejlepší westernová parodie posledních let! Howgh!
Hrají: Michael Bully Herbig, Christian Tramitz, Sky Dumont
Režie: Michael Bully Herbig
Žánr: komedie
Zvuk: DD5.1 česky, německy Titulky: české
Stopáž: 82 minut
Tak tady je Manituova bota ke stažení =)))))

Kouzelná země skřítků

5. listopadu 2006 v 12:35 | D+B+L

Kouzelná země skřítků

USA, Hallmark Enertainment 1999
Rodinný
délka:180 min
Dolby surround
Scénář: Peter Barnes
Režie: John Henderson
Hudba: Richard Harvey
Hrají: Randy Quaid, Whoopi Goldbergová, Kieran Culkin, Roger Daltery, Colm Meaney a další…
Kouzelné bytosti jako skřítkové, víly, elfové a různí duchové skutečně existují - jenomže je zřídkakdy někdo vidí. Ukazují seObrazek totiž pouze tomu, koho si samy oblíbí. Jedním takovým "šťastlivcem" je samotářský americký manažer Jack Woods, kterého firma vyslala do Irska hledat vhodné místo pro zábavní park s golfovým hřištěm. Po příjezdu však šokovaný Jack zjistí, že pronajatou venkovskou chalupu sdílí s rodinou hudrujícího skřítka Seamuse. Kvůli odvěkým sporům mezi skřítky a šlechtickými elfy a vílami se v zemi schyluje k válce, která může mít za následek zánik veškeré přírody. A to ještě Jack netuší, že se zamiluje do půvabné venkovanky Kathleen. Totéž ostatně potkalo Seamusova syna Mickeyho, kterého okouzlila vílí princezna Jessica...
Zabití elfího hraběte Grogana a skřítka Seana vyvolá bouři nevole na obou stranách, ta ještě naroste, když je odhalen milostný vztah mezi skřítkem Mickeym a vílou Jessicou. Elfové a skřítci si vyhlašují válku, Jessica je odvezena do podmořskéhoObrazek zámku a Mickey se ji vydává zachránit. Oba se obviňují z rozpoutání války a snaží se ji zastavit. Oni i skřítek Seamus se o pomoc obracejí k Jacku Woodsovi. Jack Woods, který se po mnoha peripetiích dává postupně dohromady s Kathleen, jim pomoc přislíbí. Mladí milenci se vydávají za Velkou Banshee, ale ta jim nápomocna být nemůže. Jedinou cestou k záchraně světa elfů, ale také světa lidí, který je tím vším též poznamenaný, je smíření obou válčících stran. Jeden z Mickeyho přátel jim dá jed, po němž mohou vypadat jako mrtví, ale aby nezemřeli opravdu, musí jim být do deseti minut podán protijed. Fingovanou smrtí by se jim snad mohlo podařit obě strany zastavit. Provedou, co naplánovali, ale čas běží a obě strany se k dohodě nemají. Když to vypadá, že Mickeymu s Jessicou není již pomoci, zasáhne Velká Banshee, která žádá od všech, aby si ze srdce přáli mír, pak se kletba zruší. Oba tábory se usmíří, milenci jsou zachráněni a vezmou se, také Kathleeen s Jackem se konečně dávají definitivně dohromady, a všichni, kdo padli v bojích, "vstávají z mrtvých". Až na hraběte Grogana, kterého si u sebe Velká Banshee nechává ještě dalších sto let, pro jistotu... ;-))
ObrazekDvoudílný americko-německo-britský snímek režiséra Johna Hendersona vznikl volně podle irských legend, v nichž vedle lidského světa od věků existuje i kouzelná říše pohádkových bytostí. Ty si ovšem ve svých vlastnostech nezadají s lidmi: umějí se sice zneviditelnit a někdy i létat, jsou nesmrtelní, ale jsou též hašteřiví, vychytralí a zlomyslní. Stejně jako lidé však především dobře vědí, jaké to je, když se zamilujete...Snímek, plný kouzel a tajemství, byl nominován na cenu Emmy za vynikající speciální efekty.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Deník Bridget Jonesové

5. listopadu 2006 v 12:33 | D+B+L

Deník Bridget Jonesové

Bridget Jonesová je trochu Obrazekkulatější "třicítka", která má ve svém životě zdánlivě jednoduchá a splnitelná přání - shodit nějaké to kilo a najít opravdový vztah. Jenže právě v roce, do něhož vstoupila s bezpočtem předsevzetí a rozhodnutím vést si deník, se to na jeho stránkách hemží pohromami. Především se zamilovala do svého pohledného šéfa, aby časem zjistila, že je jen "bokovka", protože "stálice" je nejen vychrtlá, ale navíc bohatá. Dala proto výpověď v nakladatelství, kde ji to celkem bavilo, a vrhla se střemhlav na kariéru televizní moderátorky, což zdaleka, jak zjišťuje, není profese jen o úsměvů a úspěchu. Její matka, ochotná ještě včera udělat vše pro blaho a sňatek své dcery, z ničeho nic dělá vše pro jakéhosi obstarožního seladona a tatínek tomu všemu s tragickým výrazem tiše přihlíží. K čemu dobře míněné rady přátel, když Obrazekse Bridget cítí jako kulový blesk. Ještě že je, čas od času, po ruce lahvička oblíbeného Chardonnay a stále na dosah krabička cigaret. Jenže pak se v jejím životě stane něco, s čím skutečně vůbec nepočítala. Kdo by to také do toho nadutého Marka řekl...

S postavou Bridget Jonesové se seznámili nejprve čtenáři britského deníku Independent (1995). Týden co týden si mohli přečíst vtipnou, suchým ostrovním humorem nahlíženou kapitolu z deníku mladé, svobodné ženy s nevídaným talentem na maléry a trapasy. O rok později vznikla knížka a její mimořádný úspěch rozhodl o cestě na plátno. Helen Fieldingová, autorka literární předlohy, ale vzala filmový osud své hrdinky do vlastních rukou. Přizvala ke spolupráci na scénáři tvůrce snímků Mr. Bean, Čtyři svateby a jeden pohřeb či Notting Hill.Realizaci pak svěřila do Obrazekrukou své přítelkyně, televizní dokumentaristky Sharon Maguireové. Její hraná prvotina již nyní patří k nejúspěšnějším britským komediím všech dob. Bridget Jonesová "zabírá" všude, kam její skvělá interpretka Renée Zellwegerová vstoupí. Její humor a vtip celého filmu jsou skutečně neodolatelné.
Obrazek
Obrazek

Asterix a Obelix:mise Kleopatra

5. listopadu 2006 v 12:32 | D+B+L
Asterix a Obelix:Mise Kleopatra
Jsme v roce L II ( 52) před Kristem. Egypt slavné Kleopatry je pod nadvládou Římského impérObrazekia. A co je horší - Kleopatra a Caesar jsou milenci. Císař, jak si Caesar sám rád říká, si přesto nemůže odpustit sarkastické výroky na adresu Egypťanů. Podrážděná vládkyně navrhne sázku, která má tyto podmínky: když se jí podaří vybudovat přepychový palác do 3 měsíců, Caesar bude muset veřejně prohlásit, že Egypťané jsou největším národem mezi všemi. Ale postavit palác za 3 měsíce je téměř nesplnitelná úloha. Numerobis, architekt, který byl stavbou pověřen, má na "výběr": Buď dostane tučnou odměnu, anebo poslouží jako večeře krokodýlovi. Takováto situace přímo volá po zázraku! A tím zázrakem jsou Asterix, Obelix a jejich věrný přítel druid Panoramix, jediný, který zná tajemství výroby čarovného nápoje. Ale budou stačit tři Galové s čarovným nápojem proti silným Caesarovým vojskům a zlým intrikám lstivého Amonbofise? Pomohou Numerobisovi dokončit titánskou práci? Budou muset použít všechen svůj důvtip, odvahu, sílu a humor, aby se podařilo postavit palác včas. Svěží filmový vítr z Francie! ObrazekOblíbení legrační hrdinové Asterix (Christian Clavier) a Obelix (Gérad Depardieu) v podání prvotřídných filmových hvězd i všestranný Alain Chabat jako režisér, scénárista a navíc filmový Caesar vás přenesou do dob dávno minulých, aby s grácií, humorem a v nádherných kostýmech zasáhli do historie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Doba ledová 2:Obleva

29. října 2006 v 15:14 | D+B+L

Doba ledová 2: Obleva

Doba ledová 2: OblevaPo čtyřech letech se do kina vrací trio poutníků ledovou krajinou. A s nimi samozřejmě VEVERKA!
Doba ledová 2: Obleva Třemi hlavními hrdiny Oblevy jsou stejně jako v prvním díle mamut Manny, lenochod Sid a tygr Diego. Ti tři se spolu vydávají na další pouť: tentokrát nucenou. Musí se spolu s ostatními zvířaty dostat včas k lodi, která je zachrání od utonutí ve vodě, která se nahrne do jejich světa po velké oblevě. Cestou každý řeší nějaký svůj problém: Manny se cítí osamělý a hledá družku, Sidovi chybí seberealizace a sebevědomí a Diego má strach z vody. No a veverka? Ta se samozřejmě zcela soustřeďuje na žalud.
Doba ledová 2: OblevaV prvním díle se všechna legrace v ději točí kolem lenochoda Sida, zde je ale komediální potenciál rozložen do více postav, vesměs nových. Jde především o vačičáky a mamutici-vačičačku (mamut, který si myslí, že je vačice, je vážně komický). Na některé momenty, kdy mamut visí za ocas na stromě, kdy na kládě jede do údolí, anebo se plazí "skryt" za stromem, budete vzpomínat dlouho. Navíc se objevují nové vtipy spíše spíše pro dospělé než pro děti, například lehké narážky na vztahy mezi mužským a ženským pohlavím nebo nechuť starého ježka opustit své obydlí, takže divák staršího data narození (třeba 1975 jako já :-)) má větší šanci se pobavit.
Doba ledová 2: OblevaNo a to jsem se ještě vůbec nezmínil o šavlozubé veverce a jejích dalších lapáliích se žaludem. Tvůrci si jednoznačně uvědomili, kdo jim vydělal největší část peněz a komu je tedy potřeba dát příležitost vyniknout. A veverka nabídnutou šanci využila na rozdíl od některých břídilů z jiných filmů skvěle :-) Scény jako boj s čerstvě vylíhnutým mládětem supa, snaha o lapení žaludu na ledě nebo, v upoutávkách od loňského roku používané, zacpávání vytryskávající vody ze skály rukama nohama jsou velmi vydařené nejen animátorsky. A z animátorské stránky to lze říct o celém filmu: jakékoliv akční scény s vodou nebo ledovými krami jsou maximálně věrohodné.
Nic naplat, říkal jsem to již minule a teď si za tím stojím ještě více: doba ledová je prostě doba ledová… je zábavnější a akčnější. Doba ledová 2 tak potvrzuje nepsané pravidlo, že dvojky jsou u animovaného filmu prostě lepší než jedničky.

Doba Ledová 1

29. října 2006 v 15:13 | D+B+L

Růžový panter

28. října 2006 v 21:05 | D+B+L
Popis:Inspektor Jacques Clouseau. Jméno, které vzbuzuje hrůzu ve všech zločincích světa - a také ve všech ostatních lidech, kteří měli tu čest se s ním setkat. Snad za to mohou jeho zcela mylné deduktivní schopnosti, snad jeho neschopnost pochopit věci zjevné na první pohled, snad jeho značně omezená jazyková výbava nebo zcela chybějící pohybová koordinace. Důležité je, že i přes poněkud neortodoxní a často udivující metody se mu pokaždé podaří sobě vlastním neodolatelným způsobem vyřešit i ten nejrafinovanější zločin. Aspoň doposud tomu tak bylo.

V akcí nabité komedii Růžový panter se inspektor Clouseau (Steve Martin) zhostí nejdůležitějšího případu, jaký kdy řešil. Fotbalový tým vedený světoznámým trenérem Yvesem Gluantem právě zvítězil nad reprezentací Číny. Během bujarých oslav s davy fanoušků a krásnou milenkou, popovou hvězdou Xanií (Beyoncé Knowles), ho zasáhne otrávená šipka. V nastalé panice se záhadně ztratí jeho diamantový prsten nevyčíslitelné hodnoty - Růžový panter. Vražda se stane ostře sledovanou mediální senzací a jejím šetřením je pověřen šéfinspektor Dreyfus (Kevin Kline), který usiluje o prestižní vyznamenání, jež mu v minulosti už šestkrát těsně uniklo. S vědomím, že tentokrát nesmí udělat sebemenší chybu - alespoň ne takovou, která by se dala přišít jemu - předá vyšetřování nezdolnému inspektorovi Clouseauovi. Clouseau a jeho nový pomocník, ledově klidný francouzský policista Gilbert Ponton (Jean Reno), vedou vyšetřování neuvěřitelnými a fascinujícími metodami. Nikdy neztrácejí soustředění, tah na branku a schopnost pokazit nepokazitelné. Přesto se jim daří neomylně stahovat smyčku kolem krku zatím neznámého zločince.

Historie Růžového pantera se začala psát v roce 1963, kdy byl uveden původní film Blakea Edwardse Růžový panter s Davidem Nivenem a Peterem Sellersem v roli inspektora Clouseaua. Režisér Levy i hlavní hvězda Steve Martin si uvědomují, že původní Edwardsovy filmy jsou absolutní klasika a snaha na ně navázat se může rovnat sebevraždě. "Nesnažíme se s nimi soutěžit nebo je překonat," říká Levy. "Oba k Růžovému panterovi cítíme velký respekt, ale snažíme se ho podat vlastním způsobem. Chtěli jsme skloubit tradiční příběh se současným způsobem vyprávění a to se nám snad podařilo." Film Růžový panter se natáčel i v České Republice.Pravá blondýnka 2

25. října 2006 v 21:28 | D+B+L
Pravá blondýnka 2
Pravá blondýnka 2 - (Legally Blonde 2)
Elle Woods dobyla Harvard a nyní začíná právnickou dráhu u jedné velké firmy. Balancuje mezi náročnou kariérou a přípravami na svatbu s mužem svých snů. Když ale zjistí, že klienti její zaměstnavatelské firmy zneužili rodinné příslušníky (respektive matku) jejího milovaného psa Bruisera, stane se odhodlanou bojovnicí za psí práva, proti zneužívání němých tváří k zločinným pokusům. Dostane padáka na hodinu. Je existenčně zničena, ale nezlomena ve svém optimismu. Slečna Woodsová vyráží do Washingtonu, aby vzala věci do svých vlastních rukou, zdobených francouzskou manikúrou. Snaží se proniknout tam, kde se tahá za politické nitky. Přitom z moře šedi, černi a námořnické modři vyčnívá jako růžový palec. Politici nejdou "poslankyni Bárbie" zdaleka na ruku a Washington, D.C., není snadné působiště pro dívku - sice s právnickým diplomem z Harvardu, ale především s neomylným smyslem pro módu. Elle však svým neodolatelným šarmem, inteligencí a odhodláním obludný systém přemůže. Obhajobou Bruisera a jeho rodiny nakonec inspiruje ostatní, aby také vyjádřili svůj názor. Haf.

Světově oblíbená blondýnka se vrací! Před dvěma roky předvedla Elle Woods (Reese Witherspoon) své kouzlo filmovým divákům v původním filmu Pravá blondýna, v příběhu o elegantní rybě na suchu, která jde za svým srdcem na právnickou fakultu a všechny překvapí svou načesanou inteligencí. V roce 2002 získala Reese Witherspoon za svůj výkon nominaci na Zlatý glóbus v kategorii nejlepší herečka.
Sally Field (neohrožená poslankyně Victoria Rudd - blondýnka), dvojnásobná držitelka Oscara byla velkou fanynkou prvního filmu a byla šťastná, když dostala šanci hrát v jeho pokračování. Režisér Herman-Wurmfeld sdílí nadšení Reese Witherspoon s ohledem na spolupráci se Sally Field. "Ovšem, že je radost pracovat s takovou herečkou jako je Sally. Ale nejúžasnější byl její talent a její neohroženost, se kterou přišla každý den na plac" tvrdí.
Kam Elle zamíří potom? To zatím nikdo neví, protože třetí Pravá blondýna se netočí... zatím.

Pravá blondýnka

25. října 2006 v 21:08 | D+B+L
Pravá blondýnka
Pravá blondýnka - Legally Blonde
Elle Woods /Reese Witherspoon/ je typická blondýnka! Růžová Barbína non plus ultra. Má všechno: je prezidentkou dívčího spolku Hawaiian Tropic, Miss červen ve školním kalendáři, je populární, rozhodně netrpí nedostatkem a především. je obdařena přírodní blond hřívou. Chodí s pohledným spolužákem Warnerem Huntingtonem III. /Matthew Davis/, a nepřeje si nic jiného, než být paní Huntingtonovou III. Jenže on má jiné plány: musí studovat Harvard a stát se právníkem! Co s naivní blondýnou! Řekne jí: "Hodlám být senátorem, proto potřebuji Jackie, ne Marilyn". a na studiích si nabalí samozřejmě seriózní tmavovlásku Vivian /Selma Blair/. Elle má zlomené srdce, ale jen tak se nevzdá. Přihlásí se také na Harvard a zrovna na práva, jen aby mu dokázala, že to také zvládne. Ona, která se vyzná daleko spíš v módě, společenské rubrice novin a organizaci party než v teorii státu a práva nebo ve finesách formální logiky. Jenže studium na elitní univerzitě není procházka růžovou alejí. Tam, kde jiní uspějí díky buď asketickému studiu, vrozené genialitě nebo i díky vlivnému tatínkovi, boduje nakonec Elle - ovšem až po mnoha docela pro ni trapných, pro diváky ale úsměvných karambolech - originálně svým přirozeným rozumem, šarmem, nedostatkem zbytečného respektu a schopností vyhmátnout klíčový detail. A v standardních životních situacích se Elle vyzná lépe než kolegové - budoucí intelektuální elita.

Překvapivě vtipná komedie "Pravá blondýna" je celovečerním filmovým debutem režiséra Roberta Luketice. Na paškál si bere předsudek o jednoduchosti a "jednoúčelovosti" blondýnek.
Nadějná mladá herečka Reese Witherspoon /Velmi nebezpečné známosti, Pleasantville - Městečko zázraků, Americké Psycho, Malý Nicky/ předvedla koncert v přeměně z naivní blondýnky v emancipovanou mladou dámu. Další mladý talent Matthew Davis (II) /Pearl Harbor/ je příslibem nastupujíci mladé "Holywoodské" generace.
Film získal cenu amerických teenagerů jako "Nejlepší film léta" v roce 2001 a porazil takové soupeře jako je Shrek a Zlatíčka pro každého.

Různé

23. října 2006 v 17:07 | D+B+L
Experti

Premiéra: 9. 2. 2006


Jak nebezpečné může být splnění cílů?

Počítačový nadšenec Oskar a jeho kamarád Filip se na maturitu připravují na půdě činžáku a stres odbourávají šmírováním lidí v protějším domě. Tam bydlí i Oskarova vysněná dívka Lucie. Ta ale svou pozornost věnuje počítačovému podnikalteli Viktorovi. A proto Oskar začíná podnikat v počítačovém světě také...
Délka: 90 min.
Režie: Karel Coma
Hrají: Kryštof Hádek, Michaela Maurerová, Ljuba Krbová, Nina Divíšková, Jana Hubinská, Jiří Bartoška , Michael Foret
www
Co je šeptem…

Premiéra: 9. 2. 2006


Jennifer Anistonová v romantické komedii.

Jennifer Anistonová hraje ženu, která zjistí, že její rodina byla inspirací pro knihu a film "Absolvent" a že ona sama by mohla být výsledkem dobře zdokumentované události...
Délka: 96 min.
Přístupno od: 12 let
Režie: Rob Reiner
Hrají: Jennifer Aniston, Mark Ruffalo, Shirley MacLaine, Kevin Costner, Kathy Bates, Christopher McDonald, Mena Suvari, Mike Vogel
www
Žít po svém

Premiéra: 9. 2. 2006


Drama s Jennifer Lopezovou v hlavní roli.

Robert Redford v roli rančera je donucen si k sobě nastěhovat svou snachu (Jennifer Lopezová) spolu s její dvanáctiletou dcerou, se kterými nemá zrovna nejlepší vztahy. Časem si ale k sobě najdou cestu a rány z minulosti se pomalu začínají hojit.
Délka: 107 min.
Přístupno od: 15 let
Režie: Lasse Hallström
Hrají: Jennifer Lopez, Robert Redford, Morgan Freeman, Josh Lucas, Damian Lewis, Becca Gardner, Camryn Manheim, Sean J. Dory, R. Nelson Brown
www
Zathura: Vesmírné dobrodružství

Premiéra: 9. 2. 2006


Hra, kterou musíte hrát až do konce.

Pokaždé, když jejich otec (TIM ROBBINS) odejde do práce a nechá je v péči jejich starší sestry (KRISTEN STEWART), začnou si šestiletý Danny (JONAH BOBO) a desetiletý Walter (JOSH HUTCHERSON) lézt na nervy nebo se příšerně nudí. Jednou se však během obvyklého hašteření Danny ocitne zamčený v temném a strašidelném sklepě, kde objeví starou deskovou hru Zathura. Když se mu nedaří Waltera přimět, aby si ji zahrál s ním, začne hrát sám. Už od prvního tahu je však jasné, že Zathura není jen tak obyčejná hra - Dannyho figurka se pohybuje sama od sebe a jakmile vstoupí na políčko meteorický roj, dům začne být bombardován skutečnými meteory. Skrze zející díru ve střeše si oba bráškové ke své nemalé hrůze uvědomí, že se ocitli v dalekém temném vesmíru. A nejsou sami.
Délka: 88 min.
Režie: Jon Favreau
Hrají: Jonah Bobo, Josh Hutcherson, Dax Shepard, Kristen Stewart, Tim Robbins, John Alexander
www
Mnichov

Premiéry
2. 2. 2006 - CineStar Hradec Králové
2. 2. 2006 - CineStar Ostrava
23. 2. 2006 - CineStar České Budějovice
23. 2. 2006 - CineStar Olomouc
16. 2. 2006 - CineStar Plzeň

Izraelští sportovci zavražděni na olympijských hrách.

Nový Spielbergův film Mnichov je thrillerovým příběhem o izraelské odpovědi na zavraždění jejich atletů palestinskými teroristy na mnichovských olympijských hrách v září 1972.
Délka: 164 min.
Přístupno od: 12 let
Režie: Steven Spielberg
Hrají: Eric Bana, Daniel Craig, Marie-Josée Croze, Geoffrey Rush, Ayelet Zorer, Hiam Abbass, Yvan Attal, Lynn Cohen, Ciarán Hinds, Mathieu Kassovitz
www
SAW II

Premiéra: 2. 2. 2006


Zvrácený vrah se vrátil. Ďábelskou hru však tentokrát nebudou hrát dva lidé, ale hned osm.
Délka: 91 min.
Přístupno od: 15 let
Režie: Darren Lynn Bousman
Hrají: Tobin Bell, Franky G, Dina Meyer, Beverley Mitchell, Glenn Plummer, Donnie Wahlberg, Emmanuelle Vaugier
www
Walk the line

Premiéry
26. 1. 2006 - CineStar Hradec Králové
9. 2. 2006 - CineStar Ostrava
26. 1. 2006 - CineStar České Budějovice
23. 2. 2006 - CineStar Olomouc
9. 3. 2006 - CineStar Plzeň

Život Johnnyho Cashe.

Životopisné drama o životě legendárního "muže v černém", Johnnyho Cashe.
Délka: 136 min.
Přístupno od: 12 let
Režie: James Mangold
Hrají: Joaquin Phoenix, Reese Witherspoon, Robert Patrick, Larry Bagby
www
Panic je na nic

Premiéra: 26. 1. 2006


Jak si užít prázdniny.

- aneb návod, jak si konečně dosyta užít prázdniny - je příběh tří šestnáctiletých kamarádů z Prahy. Honza s Jirkou a Vaškem se vydají na vandr. V zapadlé vesnici se seznámí s místní kráskou, která by moc ráda strávila alespoň část prázdnin v Praze. Jedna z dívčích rolí byla svěřena loňské finalistce Česko hledá Superstar Šárce Vaňkové.
Přístupno od: 12 let
Režie: Ivo Macharáček
Hrají: David Vobořil, Michal Hruška, Tomáš Žatečka, Šárka Vaňková, Ivana Korolová, Kateřina Odartenková, Kristýna Jetenská, Irena Máchová, Naďa Konvalinková, Tomáš Hanák, Květa Fialová, Ladislav Trojan, Milena Dvorská

Jak se krotí krokodýli

23. října 2006 v 17:05 | D+B+L

Jak se krotí krokodýli

Režie: Marie Poledňáková
Hrají: Miroslav Etzler, Ingrid Timková, Jiří Mádl, Žofie Tesařová, Tomáš Peč, Václav Postránecký, Sabina Laurinová, Eva Holubová, Tereza Duchková, Josef Vojtek, Dan Nekonečný, Jitka Schneiderová
2006, ČR, 112 min.
rodinná komedie, mládeži přístupný

Něco o filmu:

Tatínek Luboš, který pracuje v Alpách jako záchranář, přijíždí domů do Prahy mnohem dřív, než původně slíbil. Jeho osmiletá dcera Amálka je nadšena, a tak odmítne jet na školu v přírodě, aby si užila tatínka. Luboš se vypraví do školy, aby Amálku omluvil, ale dopadne to tak, že nakonec jede do Vysokých Tater s celou třídou jako zdravotní doprovod. Své manželce Anně (řeší právě odchod do důchodu a ztrátu milované práce u baletu) slíbí, že je to jen na pár dní, ať tedy odjede na chalupu, kam za ní určitě přijede… Řetězec náhod a nedorozumění tomu však zabrání - hodně tomu napomůže Amálka, ale také svérázný děda Pepík a syn Vašek se svou dobrodružnou povahou, do hry vstupuje i atraktivní učitelka Alice, originální rodina Koudelkových a jejich syn Vítek, dědova sousedka Bobulová, vesnická zrzavá kráska Julča, profesorka Kája se svým smyslem pro matematiku i pro východní meditaci…
 
 

Reklama